Носители на награди от НК за унгарска и българска поезия

1 мин.

В Шумен завърши ХХIX Национален конкурс за изпълнение на  унгарска и българска литература. Сред официалните гости на събитието бяха арх. Николай Симеонов зам.-кмет по „Строителство и екология“ на Община Шумен, Бернадет Колар зам.-ръководител в Посолството на Унгария и Сандра Мишкеди директор на Унгарския културен институт.

Жури с председател – проф. д-р Пенко Господинов и членове Стефани Лечева и Полина Недкова определи следните награди в раздел:

I.РЕЦИТАТОРСКИ КОНКУРС

Първа група – ученици до 11 години:

1.Николай Попов

2.Валерия Колева

2.Даная Атанасова

3.Константина Тодорова

3.Марк Уотсън

(една първа награда, две втори награди, две трети награди)

Втора група – ученици над 11 години:

1.Божидар Димитров

2.Константина Радева

2. Калоян Тодоров

3. Лорета Ненова

3. Алекс Алексиев

3. Явор Дарелов

3. Иван Иванов

(една първа награда, две втори награди, четири трети награди)

Трета група – непрофесионалисти:

1. Рая Демирева

2. Аксу Осман

3. Александра Христова

Четвърта награда- студенти от ВУЗ по изкуствата

1.Не се присъжда

2.Петър Андреев

3. Нелли Таукчи

Пета група – артисти- професионалисти

1. Не се присъжда

2. Не се присъжда

3. Стефан Мараджиев

3. Александър Герджиков

(две трети награди)

 II. ДИГИТАЛНА ПОЕЗИЯ С НОВАТЕЛ

1.Никола Стоянов

2.Дарина Русева и Александър Иванов

3.Борислав Вълов

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ:

Специалната награда на фирма “Алкомет”:

Ребека Райкова

Фрида Димитрова

Награда на фирма „Контракс“:

Марк Уотсън

Николай Попов

Снежина Вълканова

Елинор Кинчева

Награда на посланика на Унгария:

Александра Христова

Лара Мехмед

Ерен Кълъч

Йоана Василева

Награда на Институт Лист – Унгарски културен институт – една седмица в Унгария:

Рая Демирева

Специална награда “Иван Поповски”:

Анелия Христова

Михо Колев

Специална награда на Шуменски университет “Еп. Константин Преславски”:

Рада Тодорова

Голямата награда “Владимир Трандафилов” от Министерството на културата – за изключително художествено изпълнение:

Не се присъжда

Награда на Община Дебрецен и Театър “Чоконаи” (Дебрецен) – посещение в гр. Дебрецен, Унгария:

Михо Колев

Награда на гилдията на актьорите към Съюза на артистите в България:

Калин Пачеръзки

Конкурсът се организира от Институт Лист – Унгарски културен институт при Посолството на Унгария в София и Община Шумен, под патронажа на министъра на културата на Република България и с подкрепата на: Министерство на културата на Република България, Община Дебрецен, Шуменски университет „Еп. Константин Преславски“, Съюз на артистите в България, фирмите ДЗУ, Контракс, Алкомет и Новател, семейство Поповски и къщата музей „Лайош Кошут“.

Може да харесате още